Sayfalar

19 Ocak 2011 Çarşamba

Teknogirişim 2011 Sermaye Desteği Sonuçlarının Açıklanması

Teknogirişim Sermaye Desteğinin açıklanmasını, 776 ekip merakla beklemekte. Bu yıl verilecek hibe sayısı, yasa meclisten geçerse(durumunu tam bilmiyorum ama geçmeme gibi bir durumu olmaz herhalde) 300 100 projeye 100 bin liraya kadar hibe verilecek. Sayının bu kadar fazla olması katılımcıları fazlasıyla ümitlendiriyor ve açıklanma tarihini bekleyişi daha heyecanlı hale getiriyor.


Rakamlara bakılırsa neredeyse 2 kişiden birine hibe desteği verilecek gibi duruyor ama dikkat edilmesi gereken husus projelerin bunu hak ediyor olması. Öğrendiğime göre buna çok dikkat ediyorlar, ilk 300 e vereceğiz gibi bir düşünceleri yok, hak edecek 300 proje olursa veririz diyorlar. 

Açıklanma tarihine gelince, bildiğiniz üzere önce bir ön eleme olacak ve kesin liste tarihi mart ayından önce açıklanamayacak galiba. Zaten geçen seneki takvim incelendiğinde başvuru bitiş tarihleri aşağı yukarı 10 gün oynamış ve 2010 için kesin liste 29 Mart 2010 tarihinde açıklanmış. Başvuru sayısı iki yılda da birbirine yakın sayılır. Önce bizim ekibe, sonrada herkese başarılar :)

Teknogirişim 2012'ye gelince, bu yıl başvurular biraz erken başlayacak galiba. Belki eylül gibi olabilir. Yeni üniversite mezunları için harika bir fırsat olan bu destekten faydalanmak gerekiyor. Ankara'da dayım yoktur bahanesine çok sığınmadan proje üretmek gerekiyor :)  Niyeti olanlara şimdiden kolay gelsin.

GÜNCELLEME: Yeni edindiğim duyumlara göre sonuçlanması nisan ayını bulacak gibi. Zaten geçen seneyle karşılaştıracak olursak ön başvuru yapacaklarda daha açıklanmadı, geçen sene bu vakitler açıklanmış.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...