Sayfalar

19 Temmuz 2011 Salı

Teknogirişim 2012 Başvurusu Yapacaklara...

Teknogirişim 2012'de planlanan fırsatlar hakkında meraklısına kısa kısa notlar:

Teknogirişim 2012
500 kişiye verilecek destekte sıralamada ilk 10'a giren katılımcılara ücretsiz Teknokent ofisi sağlanacak. Teknogirişim Sermaye Desteği kira giderini karşılamadığı için ilk 10'a girenlere artı bir hibe oluyor bu.

Amerika'daki silikon vadisinde açılması planlanan Türkiye Ofisinde en az 5 girişimcinin bütün masrafları karşılanarak yer alması planlanıyor.(Haber sitelerine yeni yansıdı 30 olabileceği söyleniyor)
Microsoft teknogirişimcileri takip ediyor ve sanayi bakanlığı vesilesi ile güzel fırsatlar sunacak gibi. Bütün programlarını ücretsiz verme ihtimali var galiba. Bunun yanında Teknogirşim 2011'de de geçerli olacak olan Bilkent Cyberpark'taki Microsoft binasında Teknogirişimcilere özel olacak şekilde kendilerinin seçtiği 5-6 firmaya çalışma alanı sağlayacaklar. Destek tabii ki sadece fiziksel mekan olarak değil, girişimcilere yardımcı olması için uzmanların ayarlanmasına kadar uzanıyor. Yazılımcılar için güzel fırsat.

Desteğe başvuracaklara hatırlatma, ürününüz 12 ay süresince üretilecek ve 12 ayın sonunda satışa hazır hale gelecek şekilde olmalı. 12 ay sonunda prototip üretilemezse süre uzatma gibi bir talep söz konusu değil. Ayrıca daha erken biterse desteğin kesilmesi gibi bir durumda söz konusu ve daha başka sıkıntılarda oluşabiliyor...

Devamı gelecek...

Teknogirişim 2012 Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...