Sayfalar

24 Aralık 2011 Cumartesi

Aklıma geldikçe - 1

Kısa Kısa...

Üniversiteden sonra askere gideceklerin uzun dönem mi kısa dönem mi yapacağı teslim olmadan 3 gün önce belli oluyor. Birey ne kadar değersiz? Yok mudur bu insanın planı programı, iş hayatı, evlilik hayatı, vb... Mantığın bittiği yerde mi başlıyor gerçekten askerlik? Birazda "birey"leri düşünen devlet yapısı lazım. Binlerce kişi bu belirsizliği beklemek zorunda değil, insan haklarına aykırı.


Devlet alım yapacağı kurumlardaki sınavlarında ve kpss türlerinde genel kültür olarak 2bin bilmem kaç yılındaki kış olimpiyatlarının nerede yapılacağını sormaya devam ettikçe genel kültür kavramının içi boş olmaya devam edecek.


Emekli vekillere %100 zam, vekil danışmanlarına kıyak maaş. "Ah alma" eşik şiddetini aşmak üzere, bir dokundu mu gerisini toparlayamazsınız. Tek kişinin itirazı olmadan nasıl geçer bu yasa? Çok kişinin ahı alınıyor.


Google Galaxy Nexus isminde bir telefon çıkarttırıyor Samsung'a. Android Ice Cream başka bir heyecan iken 1280x720 çözünürlük ve Amoled ekran var. Çok heyecan verici bir telefon ve güzel site yapmışlar, buradan incelenebilir. Bana hediye almayı düşünen varsa bu iyi fikir :)


Bundan sonra aklıma geldikçe kısa kısa yazacağım dağınık konularda. Bu formatın esinlenme kaynağı Hasan Başusta Bey'dir. Blogunu takibe almanızı tavsiye ederim, olaylara güzel yaklaşımları var. E-Ticaret'e dair yazılarının yanısıra hayata ve olaylara dair öğretici yazıları var.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...