Sayfalar

11 Ocak 2012 Çarşamba

Teknogişirim 2012 Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Teknogirişim 2012
Teknogirişim Sermaye Desteği 2012'ye başvuranlar heyecanla ön başvuru sonuçlarını bekliyorlar. İlk çıktığı yılda az kişinin duyması ve hibe almanın tedirginliği var iken bu yıl 7 den 70 e herkesin duyması, medyada geniş yer alması herkesi projesi ile başvurmaya ikna etti diyebiliriz.

Projenin sadece fikir olarak olması ve herhangi bir prototip istenmiyor olması başvuruları daha da kolaylaştırdı. Sanayi Bakanlığı'na fikri olan koştu. Bütün bu etkenler ve daha fazla etken nedeniyle başvuru sayısı çok fazla oldu, 1700 civarında başvuru var ve bunların hepsini değerlendirmek bir hayli zaman alacağa benziyor.


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Desteği biriminde çalışanların sayısı zaten kısıtlı idi, birde bunun üstüne geçen sene yani 2011 Teknogirişimcileri sayısının fazla olması da eklenince iş gücü açısından yetersiz düşmeleri çok normal.

Ön başvuru sonuçları açıklanmadı ancak açıklanması yakın bir tarihte olabilir. Eksik belgesi olanlarla irtibata geçtiler ve 6 Ocak'a kadar belgeleri tamamlanması istendi. Bu da gösteriyor ki belirli bir aşamaya gelinmiş.

Blogta ve mail ile soru soran arkadaşların biraz daha sabırla beklemelerini öneriyorum. Tahminime göre geçen senelerde olduğu gibi Nisan ayı itibariyle herşey sonuçlanmış olacak. Ancak küçük bir uyarı 100 bin liralık hibenin 3 te biri yani ortalama 35 bin civarı paranın hesabınıza yatması Haziran ayını bulabiliyor, kendinizi bunlara göre ayarlamanız sizin faydanıza olacaktır.

İleriki bir süreçte Teknogirişim firmalarının ne gibi avantajları olacağını yazacağım başvuranlara veya başvurmayı düşünenlere yardımcı olacağını düşünüyorum.

Konu hakkında sorularınız varsa yorum bölümünde veya mail ile çekinmeden sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Güncelleme: Murat Bey'in yorumda verdiği güncel bilgi şöyle:
20.02.2012 Pazartesi günü saat 16:00 civarında Gülgün Hanım ile konuştum. Bu hafta kazananlara iş planınızı getirin diye bildirmeyi düşünüyorlarmış.

SON HABER: Teknogirişim 2012 önbaşvuru sonuçları açıklanmış arkadaşlar. Yorumlarda haber verdi arkadaşlar. 
Not: Yorumlar ikinci sayfada devam etmektedir, ilgilisi için faydalı bilgiler olabilir.

Teknogirişim iş planı hazırlama hakkında birkaç şey yazdım arkadaşlar, belki birkaç fikir verebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...