Sayfalar

9 Ocak 2012 Pazartesi

USB Depolamaya Veya SD Karta Yüklenemedi Hatası #Android

Yükleme Hatası
Galaxy ACE S5830 sahibiyim ve aylardır telefonumla çok iyi geçiniyoruz. İstediğim herşeyi optimum seviyede yerine getiriyor ve iş takibi açısından beni memnun ediyor.

Karşılaştığım bir sorunu çözmüştüm ancak bugün aklıma gelipte internette biraz araştırdığımda Android forumlarında da sorulduğunu gördüm. Direk çözüm arayanlara kendi yöntemimi anlatmak isterim.

Android Market'ten daha önce yüklediğiniz bir uygulamayı güncellemeye çalışırken ya da yeni uygulama yüklemeye çalışırken yükleme hatası veriyor, yanda resmini eklediğim durum oluşuyor.

Ben bir geçici birde kalıcı çözüm buldum.

Birinci çözüm geçici olan ve önceden yüklediğiniz bir uygulamayı güncellerken meydana gelen yükleme hatasını kısmi olarak gideriyor. Sorun genelde SD karta yüklediğiniz/taşıdığınız uygulamayı güncellemeye çalışırken oluyor. Bunun için uygulamayı önce telefonun kendi hafızasına taşıyorsunuz sonrasında güncelleme işlemini tekrarlıyorsunuz. Sorunsuz bir şekilde güncelliyor, ancak taşıma işiyle uğraşmak insanı sıkabiliyor çünkü çok sık güncelleme veren uygulamalar var(Go Sms gibi). Bu nedenle ikinci yöntemi tavsiye ediyorum.

İkinci yöntem ise SD karta format atmak, dosyalarınızı bilgisayara kopyaladıktan sonra format atabilirsiniz. Ben bunu yaptıktan sonra hiçbir sorun kalmadı, eskisi gibi rahat yükleniyor.

Nedenine gelince, ne kadar doğru bilmiyorum ama bir teorim var. SD kartımda gördüğüm kadarıyla virüs bulaşmış ve klasörleri göstermiyor bu virüs. Android Market'ten uygulama yüklenirken önce apk dosyasını SD karta indiriyor ve bunu kurmaya çalışırken uygulamanın kendi klasörünü göremediği için yükleme hatası veriyor. Zaten bu hatayı alanlar indirme işlemi bittikten sonra kuruluma geçerken sorun olduğunu farketmiştir.

Dediğim gibi en rahatı format atmak ama öncelikle bir virüs programından geçirmek ve gözükmeyen klasörleri bir şekilde görünür yapmak gerekiyor. Bu işlemin bir yöntemi winrar ile dosyayı açıp içeriği başka bir klasöre atarak, attığınız klasöre orjinal ismini vermeniz olabilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...